Fooldal

Az első éves fogorvostan-hallgatók letették esküjüket

Vasárnap délelőtt 10 órakor az SZTE Fogorvostudományi Kar rendkívüli

ünnepi ülést tartott, amelynek keretein belül magyar és a külföldi

első éves hallgatók eskütételére került sor.

Az SZTE Rektori Hivatal dísztermében zajlott le az ünnepség, melyen részt vett: Dr. Baráth Zoltán, a Fogorvostudományi Kar Dékánja; Prof. Dr. Radnai Márta, Általános Dékánhelyettes; Dr. Körmöndiné Dr. Buzás Krisztina, Tudományos Dékáni Tanácsadó; Dr. Stájer Anette, Klinikai Dékáni Tanácsadó; Dr. Turzó Kinga, az Orálbiológiai és Kísérletes Fogorvostudományi Tanszék vezetője; Dr. Fráter Márk, a Konzerváló és Esztétikai Fogászati Tanszék vezetője; Révészné Kocsis Eszter, a Fogorvostudományi Kar dékáni hivatalának vezetője; Verbai Katalin, a Fogorvostudományi Kar Tanulmányi Osztályának vezetője; Bokor Dániel, a Fogorvostudományi Kar Hallgatói Önkormányzatának elnöke. Az eseményen nem tudott részt venni Prof. Dr. Nagy Katalin, a Szájsebészeti tanszék vezetője, aki ebben az időben a Magyar Fogorvosok Egyesület elnökeként külföldi kongresszuson képviselte hazánkat.

Az eseményt Dr. Baráth Zoltán a Fogorvostudományi Kar Dékánja nyitotta meg, aki elsőként köszöntötte az új külföldi és magyar hallgatókat. Beszédében elmondta: „Elvárás az európai unió irányelveinek betartása, valamint a korszerű, magas minőségű oktatás kívánalmainak, az európai minőségi standardokra épülő hazai akkreditációs követelményeknek való megfelelés. Ennek érdekében, 2013-ban, az országban elsőként, a fogorvosképzés specifikumait figyelembe vevő, átfogó, EU konform kurrikulum került bevezetésre Karunkon.”

IMG_20180902_100900

Beszéde végén Szent Györgyi Albert szavaival kívánt jó tanévkezdést: „Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen tudás vágya, megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát és megtalálja a munkát, amit szeretni fog”

IMG_20180902_102830

IMG_20180902_103111

A Dékáni köszöntő után az új hallgatók közül Lackner Róbert és, Danial Radmehr olvasta fel az eskü szövegét magyarul és angolul. Velük együtt tették le hallgatói esküjüket a jelenlévő hallgatók. Az eskü letétele után Dr. Baráth Zoltán dékán úr kézfogással pecsételte meg az egyetemi hallgatóvá válást.

IMG_20180902_103136

Az elsőéves hallgatókat néhány kedves szóval köszöntötte Bokor Dániel, a Fogorvostudományi Kar Hallgatói Önkormányzatának elnöke is.

IMG_20180902_104206

Az ünnepi ülés zárásaként Schindler Regina a Fogorvostudományi Kar ötödéves hallgatója rövid zongorajátékkal örvendeztette meg a vendégeket.